Dekantační odstředivka

Čistírny odpadních vod by nedokázaly plnit svou funkci, kdyby na konci čistícího procesu nedokázaly oddělit pevné částice z vodárenského kalu. Právě v tomto okamžiku přichází ke slovu výkonné zařízení z První brněnské strojírny - dekantační odstředivka. Výrobou těchto strojů se odborníci v PBS zabývají již od roku 1985.  

Při odvodňování kalů dochází ke zmenšení objemu pevných částic a tím ke snížení jejich nároků na transport a zpracovatelské technologie pro další využití např. ve formě hnojiva nebo paliva.

Story-3-dekantacni-odstredivka.jpg

Dekantační odstředivka pracuje na principu rotace dvou souosých, kónicko-válcových bubnů se souhlasným smyslem otáčení. Suspenze je přiváděna do vnitřního bubnu a vlivem odstředivé síly je vynášena směrem k vnitřnímu povrchu vnějšího bubnu. Zde dochází k oddělení kapalné a pevné složky suspenze. Těžší částice jsou unášeny šnekovým dopravníkem do kuželové části bubnu, odkud jsou kontinuálně odváděny z odstředivky. Kapalná složka je vytlačována do válcové části bubnu a postupně odváděna. Žádaný efekt je způsoben rozdílnými otáčkami obou bubnů. 


Menší čistírny odpadních vod nemusí mít vždy vlastní kalovou koncovku. Ideálním řešením pak je odvodňování kalů pomocí mobilní dekantační odstředivky. Ta zajišťuje rychlé a účinné odvodnění při nulových investičních nákladech. Tým vyškolených odborníků přináší řešení oddělování pevných částic ze kapalin. Ať už se jedná o čistírny odpadních vod, ale i pro různé typy průmyslu. Dekantační odstředivky pak slouží například k zahušťování šťáv při výrobě džusových koncentrátů, k oddělování pevných částí olejnin při procesu výroby olejů nebo k čistění technologických vod v papírenství.

_IGP6117.jpg

Dekantační odstředivka DO 250 pro menší obce.
Dekantační odstředivka DO301 v provedení pro potravinářské provozy.

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace.

×